Zelený trávník


Kdo z nás by si nepřál nádhernou zahradu hýřící barvami v každém ročním období, kdy na vás z trsů zeleně kříčí rudé květy růží, u nohou se něžně vlní mateřídouška a s nastávajícím večerem začínají omamně vonět floxy. A plochy mezi květinami zabírá sametově zelený trávník ...

Jak vypadá letos ten váš? Přiznám se, že můj se podobá prérii v chýlícím se podzimu. Zkrátka suché strnistě.

S první letní vlnou veder jsem poctivě zalévala vše živé a těšila se živostí barev ve všech koutech zahrady. Jak vedra neustávala, omezovala jsem postupně přísun vody pouze na rostliny, které právě kvetly či plodily a také pár těch, které jsem, doufajíc v ochlazení, neprozřetelně zasadila. Jsou rostlinky, které vám samy povědí, kdy to zvládají a kdy ne. Třeba hortenzie (hydrangea) jemně svěsí okvětní i zelené lístky a prosí o vodu. Stačí večer 1 konev na keřík a ráno vás zase hrdě zdraví :-)

Nikdo z nás neví, jak dlouho budou horka trvat a tak se snažím svým příkladem a těmito pár řádky podpořit obce, které zakazují zalévání zahrad a napouštění bazénů, ač mi tyto dva úkony nepřipadají rovnocenné ... Vody je opravdu málo.

A nebojte se, s chladnějším podzimním počasím stačí trávník dobře vyčistit a pohnojit a za dva týdny z něj budete mít opět sametový kobereček :-)


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square