Jaké květiny zvolit na svatbu

Květiny neodmyslitelně patří ke všem významným životním událostem od křtin přes narozeniny, plesy, promoce a jmenování až po poslední rozloučení.

Událostí, která se bez květin v žádném případě neobejde a která se odehrává nejčastěji během teplých letních měsíců, je svatba.

Pro někoho jen s malou kyticí pro nevěstu, pro někoho velkolepá nádhera s vyzdobeným kostelem, obřadní síní nebo zahradním altánem, auty či kočárem, svatební tabulí, špalírem, s květinami pro maminky, družičky a korsáží pro ženicha. A vše začíná u nevěsty.

Většina nevěst by chtěla kytici z katalogu kombinovanou s tím, co měla kamarádka, doplněnou o vlastní nápady a přání.

Snažíme se respektovat přání nevěsty, ale také jí ukázat celou událost z nadhledu a sladit všechny detaily tak, aby výsledek znamenal pro každou z vás ten den, kdy jste byla princeznou. Tak jako u princezen, i u nevěst se začíná volbou šatů a účesu, které dobrý stylista volí k vaší postavě a typu, s ohledem k místu konání (zámek, louka nebo selský dvůr) a respektováním vašich přání. A nesmíme zapomínat ani na ženicha. I u něj je důležité, aby barva a střih obleku souzněly jak s garderóbou nevěsty, tak s prostředím, ve které se obřad a následná hostina konají.

Pokud ale vaše sny o tomto dni začínají kyticí, je dobré pořadí obrátit. U kytice nejprve ladíme typ vazby a barevnost. Poté vybíráme druhy květin, zeleně a přízdob. Při výběru preferujeme sezónní druhy květin. Vzhledem k tomu, že květiny jsou čerstvé, je nutné při volbě kytice a další výzdoby počítat s větší investicí. Není ale nutné cenu zbytečně navyšovat výběrem konvalinek v srpnu nebo pivoněk v únoru. Květiny, které se mimo sezónu dovážejí nejčastěji z Brazílie, jsou křehčí a více náchylné na pomačkání a změny teplot. I když máte svou představu, je dobré si v tomto ohledu nechat poradit a vybírat z nepřeberného množství květin, které každé roční období nabízí.

Někdy podceňovaným kritériem při výběru květin bývá, bohužel, i alergie. Žádná nevěsta nechce ve svatební den uslzené oči a červený nos. A i v tomto ohledu nezapomínejme na ženicha a svědky, kteří budou také květinám nablízku.

Začněte tedy tedy plánovat včas. Rádi vám pomůžeme zajistit vaše přípravy k důležitému dni v pohodě a harmonii!


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square